RSS

[76|18] PUOLUSIEJI ~ Lauren Kate

15 Geg

Pirmiausiai, pradėsiu nuo blogų dalykų. Daugumą laiko Puolusiųjų pagrindinė veikėja Liusė bando rasti atsakymus, bet jei sekasi nekaip. Tuo tarpu skaitytojas jau įpusėjęs sužino daug daugiau, bent jau kas yra Danielis. Net jei knygos pavadinimas nebūtų su aiškiai užuomina, knyga pilna nuorodų į Rojų ir t.t.

Taigi, skaitytojas narplioja paslaptį, kurią jau žino ar bent nutuokia. Manau, kad tai ir yra didžiausias knygos minusas – skaitytojas žino daug daugiau nei Liusė, taigi kartais labai nervina jos pasimetimas.

Iš pradžių, susidarė įspūdis, kad Liusė gana baili, tačiau mano nuomonė pasikeitė, kai ji su nepaprastu atsidavimu ir ryžtu puolė gelbėti draugą; slėpė visus mokyklos žiaurumus nuo tėvų, kad jie liktų ramūs ir nesijaudintų; leidosi į kapines, pilnas šešėlių, kad išgelbėtų vaikiną. Visai neblogai paprastai mirtingajai, apsuptai antgamtinių būtybių, ar ne? : )

Rašymo stilius gana geras, tiesą sakant, palyginus su kitomis šio žanro knygomis, tikėjausi daug primityvesnio. Autorė tikrai sugeba žodžiais piešti piešinius.

Meilės reikalai knygai priduoda veržlumo. Net jei skaitytojas išsiaiškino pagrindinę paslaptį, jam vis tiek įdomu sužinoti kaip toliau klostosi santykiai tarp Liusės, Danielio ir Kemo.

Kalbant apie Kemą, ačiū Kate Lauren už jį. Nuo pat pradžių susidomėjau šiuo personažu, norėjau sužinoti, kad jis toks ir koks jo vaidmuo visame šitame reikale. Turbūt Kemas yra pagrindinė priežastis, verčianti mane skaityti Puolusiųjų tęsinį, nes su Liuse ir Danieliu didelės intrigos kaip ir neliko…

Kai kuriuose atsiliepimuose skaičiau, kad šioje knygoje – nieko originalaus. Sutinku, kad galima įžvelgti šiek tiek paralelių, pavyzdžiui, Edvardas ir Bela („Mes negalime būti kartu, nes galiu tave nuskriausti“), kitų minėtų pavyzdžių nerašysiu, nes pati tų knygų neskaičiau.

Vienu žodžiu, man patiko knyga. Nepaisant kelių trūkumų, skaičiau su malonumu. Puolusieji parašyti gana gerai, norisi kuo greičiau versti lapus ir susižinoti naujienas. Puiki knyga norintiems pabėgti nuo mokyklos ar darbo rūpesčių ; )

Anotacija

Niekas nežinojo apie miglotus pavidalus, kuriuos ji kartkartėmis matydavo tamsoje. Jie visada pas ją atsėlindavo. Pirmą kartą pasirodė taip seniai, kad Liusė net nebegalėjo prisiminti, kada tai buvo. Vis dėlto mergina puikiai prisiminė tą atvejį, kai suprato, kad pavidalai ateina ne pas visus žmones, tiksliau, neateina pas nieką kitą, išskyrus ją…

Paskutinius mokslo metus, kai paslaptingame gaisre žūsta jos vaikinas Trevoras, Liusei tenka praleisti uždaroje perauklėjimo mokykloje, kur mokiniai stebimi kameromis ir draudžiami mobilieji telefonai. Ji įtaria, jog prie nelaimės kažkaip prisidėję tamsūs šešėliai, kurie persekioja ją visą gyvenimą.

Kai mergina mokykloje susipažįsta su Danieliu, pajunta jam pažįstamą ilgesį, lyg pažinotų tą antgamtiškai gražų vaikiną iš anksčiau. Sunkiai tramdydamas savo jausmus Danielis stengiasi neprisileisti prie savęs Liusės, paaiškindamas keistai: tiesa pražudysianti ją kaip ir ankstesniais kartais. Kur nuves ši meilės istorija ir kodėl mylimieji randa vienas kitą, kad ir vėl prarastų?

Ekranizacija

Kino kompanija Disney nusipirko teises kurti šį filmą, tačiau tikslesnės detalės dar neaiškios.

Kolkas, tik knygos treileris ; )

Detalės

Originalas: ‘Fallen’ (ang.), 2009
Puslapių skaičius: 496
Leidimas: Obuolys, 2011

About these ads
 
12 Komentaras

Posted by on 2011/05/15 in Kate, Lauren

 

Žymos: , ,

12 responses to “[76|18] PUOLUSIEJI ~ Lauren Kate

 1. Sima

  2011/08/23 at 13:59

  Sunku paaiškint kodėl, bet man ši knyga visiškai nepadarė didelio įspūdžio. Manau, paprasčiausiai per daug iš jos tikėjaus. Puslapių gera krūva, o kažko nuostabaus ir neradau. Taip pat nepagelbėjo ir tavo jau minėtas Liusės nenuovokumas. Man asmeniškai ji ir šiaip atrodė kažkokia ne tokia, apskritai – galbūt nevisai išbaigta…
  Aj, dar ten ant galo geras buvo… nežinau kodėl, bet skaitydama tą visą mūšio gabalą “angelai vs demonai – daug fejerverkų” žvengiau susiriesdama. Nu tikrai nežinau kodėl, lyg ir nieko baisiai juokingo nebuvo…

   
 2. Justė

  2011/10/26 at 15:07

  Kad knyga kažkokia neaiški, ten taip viskas išdramatizuota, ta Liusė tokia (atsiprašau labai labai) debilė vaizduojama, visa ta istorija tokia “seilėta” iš tos vampyrų serijos, tik tiek kad ten angelai. Durnesnės knygos dar nesu skaičius

   
  • Vijola

   2012/12/29 at 14:12

   Panele visazine, seileta ne seileta atsipalaiduok ir dziaukis gyvenimu o ne kritikuok. Sakyciau knyga yra romantiska ir tiek. Kai pati ismylesime paziuresime kaip seilesies…:DDDD

    
 3. tera

  2012/01/11 at 00:18

  Nuostabi knyga! Viena geriausia is visu skaitytu.. Manau skaitant reikia isijausti i personaza ir gyventi kartu su juom. Tada nepradedi galvoti ko truksta ar kas “kvailai” aprasyta. Tiesiog idomi meiles istorija.
  Siandien baigiau 2dali. Siom dienom leksiu pirkti kitos.

   
  • zhyrapha

   2012/01/11 at 19:16

   Mano nuomone, reikia ne tik aklai aukštinti ar peikti knygą, o surasti ir teigiamų, ir neigiamų dalykų :) Tokia ir yra šio blog’o esmė, pateikti įvairiapusiškas apžvalgas :))

    
 4. Jomajo

  2012/08/13 at 09:45

  Knyga nuostabi!!! Pačios nenuovokos esat jeigu drystat taip peikti šitą knygą! Beje, Sima, kaip knyga gali būt išbaigta, jeigu ji nebuvo išbaigta, juk yra sukurtos 4dalys. Tikra nenuovoka..

   
  • Violeta

   2012/08/28 at 20:50

   Pritariu! Šią knygą įsimilėjau nuo pirmo puslapio, o ją perskaičius tuojau pat įsigijau antrą ir trečią dalį. Nieko nuostabaus jog kažkam ji patiko, o kažkam pasirodė neužbaikta, juk skoniai ne visų vienodi :D

    
  • Vijola

   2012/12/29 at 14:13

   5dalis pati kieciausia tada viskas isaiskeja ir galvoji wow…:)

    
 5. Avril

  2012/12/28 at 22:16

  Mane ši knyga tiesiogine žodžio prasme užkabino.Kažkuo priminė Saulėlydį, bet vistiek manau ši knyga viena iš geriausiu skaitytu.

   

Rašyk, ką galvoji! :)

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

 
Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų 53 pasekėjų

%d bloggers like this: